Elektrik Sayaç Testi
Elektrik Sayaç Testi

Elektrik Sayaç Testi, evimizde ve iş yerlerimizde kullanılan Elektrik sayaçlarının CE belgesi alması için yapılan Tip Onay testlerini kapsamaktadır.

Elektrik Sayaç Testi

Elektrik Sayaç Testi

Elektrik Sayaç Testi, evimizde ve iş yerlerimizde kullanılan Elektrik sayaçlarının CE belgesi alması için yapılan Tip Onay testlerini kapsamaktadır.

Elektrik enerjisi de günümüzde hayatın her alanında bir vazgeçilmez haline geldi. Elektrik ve onun çevresinde gelişen teknoloji, son yüz yılda baş döndürücü bir gelişme ivmesi yakaladı. Bilgisayarlar, akıllı telefonlar, LCD televizyonlar, beyaz eşyalar ve hatta bazı otomobil modelleri.

Elektrik enerjisi, üretici, iletimci ile farklı hizmet vericileri ile gerek yatırımı, gerekse kullanıcıya kadar sunulmasında oldukça maliyetli bir enerji şeklidir. Bu maliyetin ve artan talebin karşılanması, enerjinin kalitesinin sürekliliği açısından tüketiciden başlamak üzere kullanılan enerji miktarının ölçülmesi ve birim maliyeti dikkate alarak faturalandırma yapılması bir zorunluluk olmuştur. Ancak maliyetin yanında bir diğer önemli mesele de elbette güvenlik. Elektrik tüketimini ölçen sayaçlar, kullanım güvenliğinizi doğrudan etkiliyor. Bu durum enerji ölçümünde kullanılan elektrik sayaçlarının daha kaliteli ve hassas üretilmesini gündeme getirmektedir.

Bu noktada ELDAŞ Test ve Kalibrasyon Merkezi Elektrik Sayaç Testi konusunda 17 yıllık laboratuvar tecrübesiyle Türkiye başta olmak üzere Mısır, Çin, Sırbistan , Güney Afrika gibi ülkelere hizmet sunmakta, 3 kıtada elektrik sayaç üreticileriyle birlikte çalışmaktadır. Aktif , Reaktif Enerji ölçümleri, Import, Export Enerji Ölçümleri, Nötr Sayaç Ölçümleri, gibi mevcut kullanılan ölçümlere sahip sayaç türlerinin tamamı Eldaş Elektrik Sayaç Testi Laboratuvarında test edilerek raporlanabilmektedir.

ELDAŞ Test ve Kalibrasyon Merkezi mevcut EN ve IEC standartları kapmasında elektrik sayaçları konusunda gerek MID gerekse ulusal tip onay testlerini standartların ve üreticilerin ihtiyaçları doğrultusunda kendini sürekli güncel tutarak büyük bir özen ve özveri ile gerçekleştirmektedir


Test Kapsamımızda olan mevcut sayaç sınıfları üretilen tüm sınıflarda ki sayaçları kapsamaktadır;


Aktif enerji;

0,1S / 0,2S / 0,5S / 0,5 / 1 / 2 / A / B / C


Reaktif Enerji;

0,5S / 1S / 1 / 2 / 3


Akreditasyon Kapsamımız da ki standartlar ise üreticilerimizin Test ihtiyaçlarının tamamını kapsayacak şekilde oluşturulmuştur;

TS IEC EN 50470-1, TS IEC EN 50470-2, TS IEC EN 50470-3, TS IEC EN 62052-11, TS IEC EN 62053-11, TS IEC EN 62053-21, TS IEC EN 62053-22, TS IEC EN 62053-23, TS IEC EN 62054-21

Bu Başlıklarıda İnceleyin