Hakkımızda

Eldaş Test ve Kalibrasyon Merkezi

      ELDAŞ Test ve Kalibrasyon Merkezi; sanayi sektörümüzün ihtiyaç duyduğu Test ve Kalibrasyon alanlarında kurulmuş ve sektördeki ilklerden olmanın verdiği güven ve tecrübe ile müşterilerine alanlarında uzman personeli ile akredite olarak hizmet vermeye başlamıştır. Uzun yıllardır müşterilerine geniş kapsamlı Test ve Kalibrasyonu hizmeti veren ELDAŞ, alanında TÜRKAK'tan akredite alan ilk özel test merkezi olma unvanını korumaktadır.

      Sanayi firmalarının test ve kalibrasyon ihtiyaçları için yurtdışına yatırdıkları finansmanların Türkiye içinde kalması motivasyonuyla kurulan ELDAŞ, altyapısının sürekli geliştirerek teknik ve bilgi anlamında Türkiye’nin önde gelen test ve kalibrasyon merkezlerinden olmaya devam etmektedir. Müşterilerine her zaman en kaliteli, en hızlı ve en hesaplı hizmeti veren ELDAŞ Test ve Kalibrasyon Merkezi Laboratuvarları; iki ayrı EMC Test Odası bulunan Türkiye'de tek laboratuvar olup EMC alanında sektördeki rakiplerine göre en avantajlı ve hızlı hizmet sağlamaktadır.

      ELDAŞ şu anda sektör de faaliyet gösteren bir çok onaylanmış kuruluşun taşeron laboratuvarı olmakla beraber Türkiye’nin yedi bölgesinde faaliyetlerine devam etmektedir. Laboratuvarımızın ürettiği birçok rapor ve sertifika dünyanın birçok ülkesinde faaliyet gösteren kurum ve onaylanmış kuruluşlar tarafından kabul görmüş ve görmeye devam etmektedir. CE Belgesi (CE Uluslararası Tip Onayı), E Mark (ECE R 10 Regülasyon Onayı), CB Belgesi, GS Belgesi gibi onaylar için yurt dışından alacakları hizmetleri kendi tesislerinde akreditasyon güvencesi ile sunmaktadır.

     Üreticilere rahat bir test ortamı sunmak için laboratuvar kiralama hizmeti de veren ELDAŞ,  müşterilerinin Ar-Ge maksatlı çalışmalarını da ELDAŞ tesislerinde gerçekleştirebilme imkanı sunmaktadır. 

     EMC (Electromagnetic Compability -  Elektromanyetik Uyumluluk), LVD (Low Voltage Directive - Alçak Gerilim Direktifi), MID (Measuring Instruments Directive - Ölçüm Aletleri Direktifi) , MDR (Medical Devices Regulation - Medikal Cihazlar Direktifi), RED (Radio Equipments Directive -  Radyo Ekipmanları Direktifi) gibi bir çok standart ve direktiflerde Test ve Kalibrasyon yapabilme kapasitesine ve akreditasyonuna sahiptir.  Ayrıca, sektördeki gelişmelere uygun olmak adına altyapısını güçlendiren ELDAŞ, Askeri TEST Standartlarında (MIL-STD) da  hizmetlerine başlamış bulunmaktadır.

      Sanayicilerimizin Kalibrasyon ihtiyaçlarına da cevap veren ELDAŞ, EMC alanındaki uzmanlığıyla birlikte EMC Kalibrasyonu, Elektrik Kalibrasyonu ve Debimetre Kalibrasyonu hizmetleri de TÜRKAK Akreditasyonu güvencesi ile yapılmaktadır.

      Hafif Sanayi Cihazları, Laboratuvar Ortam Cihazları, Elektrikli Ev Aletleri, Tıbbi Cihazlar, Endüstriyel Cihazlar, LED Aydınlatma Cihazları, Bilgi Teknolojisi Cihazları, EMC Testleri, LVD Testleri, Elektrik Sayacı ve Su Sayacı Tip Onay Deneyleri ve Kalibrasyon alanlarında tek entegre merkeziniz ELDAŞ, uzman personeli ile gerekli testleri doğru, hızlı ve ekonomik şekilde gerçekleştirmeye bundan sonraki süreçte de devam edecektir.


ECE R10 ( EMark ) Testi

ECE R10 ( EMark ) Testi

ECE R10 Otomotiv EMC TestiAraçlar , evlerde çalışan elektrikli ve elektronik aletler gibi EMC testlerine tabidir. Özellikle araçlarda kullanılan elektronik komponentlerin artması ve araçların giderek otonom sürüş süreçlerine doğru evrilmesi ile bu gereklilik her geçen gün artmaktadır.Bu sebeple ECE ...

Daha Fazla